Aktualności

Drzwi Erkado w naszej ofercie

 

Miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z producentem drzwi Erkado i od teraz w naszej ofercie znajdziecie Państwo drzwi wewnętrzne tego producenta. Oferujemy kompleksową obsługę od doboru drzwi i akcesoriów, przez pomiar aż do montażu. Zapraszamy do naszych punktów sprzedaży.

Zachęcamy także do pobrania KATALOGU drzwi wewnętrznych.
  

Czas na współpracę

 

Stało się! Nawiązaliśmy współpracę z największym w Polsce producentem systemów przeciwsłonecznych – firmą Selt. Dzięki niej w naszej ofercie pojawia się nowy produkt, którym są żaluzje fasadowe.

 
Można je już zamawiać wraz z montażem w naszych punktach sprzedaży.
Tam też znajdziecie Państwo szczegółowe informacje dotyczące produktu.
 

Ciepły montaż krok po kroku

 

Soudal Window System (SWS) – to system montażu i uszczelnienia okna, w którego skład wchodzą: piana poliuretanowa, taśmy paroizolacyjne, taśmy rozprężne, masy uszczelniające.

 

SWS umożliwia prawidłowy montaż trójwarstwowy (tzw. „ciepły montaż”) stolarki otworowej, czyli trwałe i skuteczne uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeży w myśl ogólnej zasady: „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”.

 

Użycie paroizolacyjnych taśm okiennych to jedyna skuteczna metoda zabezpieczenia warstwy piany poliuretanowej przed przenikaniem wilgoci z otoczenia. Tylko sucha warstwa piany posiada odpowiednie parametry izolacyjne i akustyczne.

 

1. Przygotowanie podłoża

Otwór okienny (ościeże) musi być równy i stabilny, aby możliwe było prawidłowe ułożenie taśm. Nierówne podłoża, np. z pustaków ceramicznych, należy wyrównać zaprawą murarską, następnie ustabilizować podkładem gruntującym (np. szybkim primerem Deep Primer WBPR-21P – czas wysychania ok. 20 minut).

 

2. Przyklejanie taśmy do ościeżnicy

Przykleić taśmę paroszczelną (czerwona) na ościeżnicę od strony wewnętrznej oraz taśmę paroprzepuszczalną (biała) od strony zewnętrznej. W narożnikach pozostawić zakład ok. 4 cm, tzw. ucho, skleić taśmę paskiem kleju.

 

3. Wypoziomowanie i montaż mechaniczny ościeżnicy w otworze okiennym

Ustawić ościeżnicę w odpowiednim miejscu otworu, wypoziomować, wypionować i unieruchomić przy pomocy klinów bądź klocków z tworzywa sztucznego lub impregnowanego drewna. Zamocować mechanicznie na kotwy, dyble lub konsole (w zależności od zaleceń producenta okien). 

 

4. Przyklejanie taśmy paroprzepuszczalnej do ościeża na zewnątrz

Zdjąć białą osłonkę zabezpieczającą taśmę i przykleić do muru na zagruntowane i suche ościeże. Po delikatnym naciągnięciu folii docisnąć pasek butylu gumowym wałkiem, aby zapewnić szczelne połączenie. Taśmę należy zabezpieczyć przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych maksymalnie do 3 miesięcy od montażu, w przypadku naklejania do zamontowanego wcześniej okna – niezwłocznie.

 

5. Wypełnianie szczeliny pianą poliuretanową

Szczelina pomiędzy ościeżem a ościeżnicą powinna być całkowicie wypełniona sprężystym materiałem izolacyjnym, kompensującym ruchy ościeżnicy, wynikające ze zmiany temperatury i wilgotności otoczenia. Najlepsze efekty dają wysokiej jakości pianki poliuretanowe. W zależności od miejsca stosowania i konstrukcji stolarki można zastosować piankę: Soudafoam ClassicSoudafoam MaxiSoudafoam Maxi ExpressSoudafoam Low ExpansionFlexifoam.
Przed aplikacją piany zwilżyć podłoże – przyśpiesza to proces polimeryzacji oraz poprawia strukturę komórkową piany. Sczelinę wypełniać pianą jedynie w części – piana rozpręża się podczas utwardzania – tak aby grubość pojedynczej warstwy nie była większa niż 3 cm. Po utwardzeniu piany naddatki obciąć ostrym narzędziem, pamiętając, żeby nie uszkodzić taśmy.

 

6. Przyklejanie taśmy paroszczelnej (czerwona) do ościeża od wewnątrz

Taśma paroszczelna (czerwona) chroni warstwę piany poliuretanowej przed przenikaniem do niej pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku. Zdjąć białą osłonkę zabezpieczającą i przykleić taśmę do zagruntowanego i suchego ościeża. Pasek butylu docisnąć gumowym wałkiem, aby zapewnić szczelne połączenie taśmy z murem. Po wyklejeniu taśma powinna przylegać do podłoża na całej szerokości. Miejsca łączenia taśm i wystających łączników mechanicznych doszczelnić klejem Vapourseal. 

 
 

 

Dlaczego okna zamarzają od zewnątrz

 

Okres zimowy to czas, kiedy można zweryfikować stan stolarki okiennej. Zamarzanie szyb jest zjawiskiem naturalnym, jednak widok oszronionych okien o poranku w wielu osobach budzi obawy. Zamarzanie to proces, który dotyczy zarówno szyb samochodowych, jak i tych w budynkach. Od czego to zależy i czy szron może być powodem do niepokoju?

Zamarznięte szyby na pewno wywołują mniejsze zdziwienie w okresie zimowym niż na wiosnę, gdy temperatura w dzień jest coraz wyższa. Oszronione szyby są wynikiem kondensacji i zamarzania pary wodnej co jest całkowicie naturalnym procesem fizycznym. Niektórzy błędnie uważają to za wadę stolarki okiennej, zrzucając winę na złą izolację czy słabe parametry okien. 

W rzeczywistości jednak zamarzanie szyby od zewnątrz to zaleta. Znaczy to mniej więcej tyle, że ciepło nie ucieka z domuOkna tak dobrze izolują, że 20 stopni wewnątrz domu nie przenika na drugą stronę szyby, a więc nie ucieka na dwór. Zamarzanie szyby rzeczywiście może świadczyć o niskiej jakości stolarki, jednak tylko od strony wnętrza.

Zamarzanie okien od zewnątrz

Wbrew pozorom zjawisko zamarzania szyb od zewnątrz dotyczy najlepszych okien energooszczędnych i pasywnych. Za taki stan odpowiedzialne jest skraplanie się pary wodnej. Zazwyczaj zjawisko to widoczne jest w okresie wiosennym, gdy na ochłodzonej podczas zimnej nocy szybie, podczas szybkiego wzrostu temperatury powietrza zaczyna się pojawiać woda, która niekiedy może też zamarzać. Oszronione nad ranem szyby po zewnętrznej stronie są zjawiskiem całkowicie naturalnym i świadczą o doskonałej szczelności okien. W przypadku kilkuwarstwowych zestawów szybowych montowanych w oknach pasywnych i energooszczędnych proces zamarzania z zewnątrz potwierdza tylko niski współczynnik przenikania ciepła i odpowiednią termoizolację, dlatego nie ma powodów do niepokoju.

 

Zamarzanie okien od wewnątrz

Problem zaczyna się wtedy, gdy szron pojawia się po wewnętrznej stronie okna. Proces zamarzania odbywa się w ten sam sposób co w przypadku oszronienia od zewnątrz, jednak świadczy to o słabej izolacji termicznej okna. Wówczas chłodne powietrze przedostaje się do wnętrza budynku, co w połączeniu z ciepłym i wilgotnym powietrzem będącym wynikiem ogrzewania jest bezpośrednią przyczyną pojawienia się oblodzenia na wewnętrznej części szyby.

W większości przypadków nie ma więc powodów do niepokoju, chyba że szron pojawia się po wewnętrznej stronie okna.

 

Triplast w serwisie YouTube 

 

Od niedawna można nas znaleźć na Youtube. Na naszym firmowym kanale będziemy przedstawiać realizacje oraz prezentować nowości produktowe. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania i subskrybowania.

Drzwi przesuwne Aluplast Smart Slide

 

W naszej ofercie pojawiły się nowe drzwi przesuwne Aluplast Smart Slide.

Dowiedz się więcej o tych innowacyjnych drzwiach tarasowych w dedykowanej zakładce.

Max Light – nowość o ofercie systemów okiennych

 

Uzupełniliśmy swoją ofertę o system okienny Aliplast Max Light. Okno systemu Max Light wyróżnia się smukłymi profilami i minimalistycznym designem, nadając konstrukcji nowoczesny, industrialny charakter. Max Light to grupa systemów okiennych wyróżniających się na rynku unikatowym designem, dedykowanych nowoczesnym projektom architektonicznym.

 Woodec – inspirowane naturą

 

W naszej ofercie pojawiła się nowa generacja drewnopodobnych struktur dekoracyjnych. 

Wiernie zachowany wygląd prawdziwego drewna i wyjątkowy charakter w połączeniu ze wszystkimi zaletami okna z tworzywa sztucznego – oto, co oferuje nowa powierzchnia woodec.

 

KONTAKT

BIURO SPRZEDAŻY I PRODUKCJA:

32-415 Raciechowice,
Czasław 269
(skręt na Glichów)
tel: +48 12 271-53-07
kom: +48 503 02 30 02

PUNKT TRIPLAST:

Myślenice,
ul. Kazimierza
Wielkiego 12a

tel: +48 12 357-57-23